фото СЭС в Австралии

В Австралії вводять нові правила для домашніх СЕС

Згідно з проектом Австралійської комісії з енергетичного ринку (AEMC), скоро почнуть стягувати оплату з власників домашніх сонячних батарей за подачу електроенергії назад в мережу.

Передумови для нововведень

Енергія, яку виробляють сонячні електростанції на дахах приватних будинків австралійців, дозволяє частково задовольняти попит населення в електроенергії. Споживання енергії з поновлюваних джерел зросла з 0,2% в 2007 році до 20% в 2020. Керівництво АЕМС констатує, що експорт надмірно виробленої домашніми сонячними електростанціями потужністю, збільшує навантаження на мережі, так як:

  • ЛЕП були створені для передачі енергії від великого джерела генерації;
  • виникає перевантаженість двостороннім потоком енергії;
  • таке навантаження не була передбачена при проектуванні системи.

В силу виниклих труднощів, АЕМС рекомендує зняти заборону на стягнення плати за поставку надлишків електроенергії в мережу. На думку регулятора, ця рекомендація буде сприяти оптимізації ціноутворення. Нововведення дозволить отримувати мінімальні рахунки за електрику тим споживачам, домоволодіння яких не мають сонячних батарей. Ця пропозиція відкрито для громадського обговорення, і буде затверджено регулятором з урахуванням внесених коригувань.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*