фото сжатое дерево вырабатывает электроэнергию

Неймовірно: електрику з дерева

Вченим з Швейцарії вдалося змінити хімічний склад дерева, зробивши його більш щільним. Це дозволить здійснювати вироблення електроенергії на вигідних умовах.

Як будуть отримувати електрику?

Фахівці одного з дослідних інститутів попрацювали з деревиною і поміняли її хімічний склад. Модифікація матеріалу привела до його стиснення, в результаті деревина придбала можливість генерувати електроенергію.

Інго Бюргерт зі своєю командою вже раніше працювали з деревом і підготували дуже міцну, водовідштовхувальну, намагнічену деревину, яку можна застосовувати не тільки як будівельний матеріал. Зараз стане можливою поставка електроенергії, яку зможуть добувати з дерева. Про це відомо наступне:

  • Фахівцям вдалося використати хімічні і біологічні процеси, щоб отримати електронапругу з модифікованої деревини.
  • Деревина володіє п’єзоелектричним ефектом, який можна посилити. Завдяки цьому матеріал піддається деформації і швидко видає електронапругу.
  • Для забезпечення стиснення компоненти стінок деревини розчиняють для того, щоб позбутися від лігніну. Ця речовина забезпечує зростання і форму рослини.

Для стиснення деревину занурюють в спеціальний розчин (перекис водню і оцтова кислота). Після цього лігнін розчиняється, однак не відбувається розщеплення на волокна і зберігається цілісність матеріалу. Шматок дерева стає білою губкою, яку легко стискати. Після стиснення матеріал відновлює свою первинну форму, адже складається з тонких шарів целюлози. Розробники відзначають, що така губка здатна генерувати електроенергію у вісімдесят п’ять разів продуктивніше, ніж звичайна не видозмінене дерево.

Новий матеріал, який вдалося отримати дослідникам, повинен ще пройти ряд адаптацій і випробувань. Надалі його можна буде застосовувати на промислових підприємствах, наприклад у вигляді паркету.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*