фото морозы в Америке

Мороз пошкодив енергосистему в Америці

У деяких штатах Америки вдарили сильні морози, через що почала страждати енергетична система країни. Як довго триватимуть відключення електрики і неконтрольований криза, поки не відомо.

Енергосистема США скованна

На півдні Америки лютують сильні морози, хоча ці штати звикли до жаркого клімату. Синоптики прогнозують, що така погода триватиме як мінімум ще тиждень, а то і довше. У зв’язку з цими подіями виросли ціни на електроенергію. Щоб уникнути кризи в країні почали поетапно відключати світло і більше п’яти мільйонів жителів США по черзі змушені сидіти в темряві. Що ще відбувається в країні:

  • припинені авіа рейси з багатьох аеропортів;
  • медики почали масово вводити пацієнтам вакцини, щоб вони не зіпсувалися через відсутність належних умов для зберігання;
  • нафту і газ в даний момент не видобувають, а заводи по переробці нафти перестали виробляти бензин і дизель;
  • для мешканців житлових будинків призупинили енергопостачання в Техасі, Огайо, Вірджинії і Луїзіані.

Президент оголосив про надзвичайний стан в декількох штатах і пообіцяв надавати екстрену допомогу цим штатам. Уряд Америки вважає, що такі аномальні погодні умови сильно вдарили по енергетичній системі країни.

За всю історію спостережень за кліматом не було зафіксовано таких сильних морозів в південних шахтах. Арктична хвиля попрямувала в Америку із сусідньої Канади. Неконтрольовані екстремальні умови обрушили енергетичні ринку в ряді країн, це – Японія, Франція, Пакистан та інші. Через те, що холод заважає видобувати нафту, ціна на цей ресурс істотно зросла (до шістдесяти доларів за барель).

Заводи з переробки нафти в Америці не зможуть довго вижити в умовах відсутності електроенергії. При цьому вони виробляють більше половини національного палива. Як довго триватиме криза, залежить від погодних умов.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*