фото электроэнергия из РФ

Купувати чи ні електроенергію в РФ?

На початку поточного місяця деякі українські фірми знову стали купувати електрику в сусідній країні, хоча мова йшла про припинення співпраці з Росією. Чому ж це відбувається і як довго триватиме?

Існують ризики?

У березні 2020 року закупівля електрики в Російській Федерації була припинена. Але електропоставка відновилася в лютому цього року.Відомо, що три невеликі фірми відновили імпорт цінного ресурсу з сусідньої країни. І хоча ці компанії не є широко відомими і великими, але їх вчинок все ж схвилював суспільство.

Експерти мають свою думку з приводу закупівель електроенергії в Росії і говорять про такі ризики для нашої країни:

  • дехто вважає, що криза на енергетичному ринку України, це наслідок поставок цього ресурсу з Росії;
  • є думка, що закупівля електрики погано вплинула на стан справ в країні і стала причиною закриття багатьох шахт і, як наслідок, страйків серед шахтарів;
  • є і такі експерти, які не вважають закупівлю електрики з сусідніх країн згубної для України, а криза вони пов’язують з коронавірусів.

Национальная комиссия, которая осуществляет регулирование всех процессов в энергетической сфере нашей страны, запретила импорт электроэнергии из Беларуси и России. Произошло это в начале апреля прошлого года. С начала текущего года уже нет веских причин для продления этого запрета. Поэтому в начале февраля начались поставки из Беларуси, а сейчас и из Российской Федерации. Купівля електроенергії здійснюється через те, що на внутрішньому ринку немає необхідної кількості даного ресурсу. Але є й інша сторона медалі. Фінансування українських виробників припиняється, адже простіше купити електроенергію в сусідній країні, ніж розвивати цю галузь в своїй. Ці дії можуть привести до ще гіршої ситуації, ніж складалася в минулому, 2020 році.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*