фото реновация жилья

Реновація будівель в Латвії: ЄС вимагає прискорення

Багатьом житлових будинків в Латвії не відомо поняття енергозбереження. Вони були побудовані ще за часів Радянського Союзу і зараз вимагають модернізації. Ресурси і зараз використовуються не ефективно, а при цьому будинку стають все старше і старше.

Хвиля реновацій

Європейська комісія стежить за станом справ у багатьох країнах Європи. Її фахівці проаналізували ситуацію в Латвії. В даний момент процес реконструкції житлових будинків відбувається повільно. Комісія може прийняти участь в цьому процесі двома способами: вкласти фінанси і допомогти або ж вимагати модернізації житлових будинків в обов’язковому порядку встановивши певні параметри. На сьогоднішній день склалася наступна ситуація:

  • будівлі споживають більше сорока відсотків електрики від загальної цифри витрати цього ресурсу;
  • підвищити енергоефективність житлових будинків важливо ще й тому, що потрібно скоротити кількість викидів шкідливих речовин в навколишнє середовище;
  • на даний момент за один календарний рік реновацію проходить всього в 1% будівель, а це уповільнює досягнення мети країни стати кліматично нейтральною до 2050 року;
  • Європейська комісія розробила план, згідно з яким потрібно збільшити в два рази показники модернізації житлових будинків до 2030 року.

У цьому році також буде проведена серйозна робота. Енергоаудитор буде приймати рішення про видачу енергетичного сертифіката багатоповерхівок. Отримати цей документ тепер буде складніше, адже вимоги посиляться.

Європейські країни зараз відновлюють своє економічне становище, яке було підірване кризою через пандемію. Проте реновація повинна бути одним з найважливіших і першочергових проектів в кожній з країн. ЄС також зможе збільшити фінансування модернізації будівель. На ці проекти будуть видавати вигідні кредити, дотації, підтримувати і допомагати в технічних моментах. Крім коштів з європейських банків, реновація сподівається на допомогу деяких приватних структур.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*