фото вектор развития энергетической сферы

Довгострокові плани в енергетичній сфері

Нещодавно відбулося обговорення економічної стратегії України, яка буде впроваджуватися в найближчі 10 років. Зараз наша країна знаходиться між ринковою енергетикою і регульованою, але в подальшому будуть переважати ринкові відносини.

Інтеграція з європейською системою

На шляху України до вступу в ЄС ще багато підводних каменів і невирішених проблем. Так, наприклад, енергетична галузь знаходиться не на належному рівні. Надалі планується:

  • Формування стовідсоткових ринкових відносин в цій сфері.
  • Внесення поправок в формування тарифів на електроенергію і дію прозорих положень і законів.
  • За останні кілька місяців вдалося підписати вісім договорів, які диктують правила роздільної продукції. Це дозволить Україні не тільки збільшити кількість видобутого газу, але і залучити нових інвесторів.
  • Найближчим часом також в планах істотно збільшити видобуток власного газу. Планується, що Нафтогаз буде розробляти нові родовища на території Чорного моря та в інших місцях.
  • До 2023 року відбудеться злиття української енергетичної системи з європейською. Вже проводяться випробувальні роботи і виправлення деяких технічних моментів.

В даний час наша країна поставляє електроенергію з Росії. Така ситуація є вимушеною, оскільки ми маємо спільні енергетичні системи з цією країною. Ми купуємо електрику у тих, з ким пов’язані історично, так як енергосистеми будувалися ще при Радянському Союзі. Зараз зима, а значить потреба в електроенергії може зростати. Поставки відбуваються в міру потреби і поки що єдиним і головним постачальником ресурсу для України є саме Росія. Згідно з новою стратегією, наша країна планує поступово відмовлятися від російських послуг і буде націлена на енергосистеми Європи.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*