фото энергоостров в Дании

Штучний енергоострів в Данії

Поновлювані джерела енергії стають все популярнішими. Данія також прийняла рішення не нехтувати таким цінним ресурсом, як вітер. Зважаючи на це на Північному морі незабаром з’явиться цілий енергетичний острів.

Реалізація проекту

Електромонтажні роботи ще не почалися, але проект штучного острова вже розроблений. З його допомогою Данія планує до 2050 року стати кліматично нейтральною країною. Відомі такі моменти про будівництво енергоострова:

  • уряд виділяє на будівництво тридцять чотири мільярди доларів, а це понад 200 мільярдів датських крон;
  • всі будівельні роботи будуть завершені до 2033 року, якщо все піде за наміченим планом;
    на перших порах потужність електростанції складе 3 ГВт, але в подальшому вона буде генерувати до 10 ГВт;
  • уряд Данії вважає, що штучний енергоострів на території Північного моря буде забезпечувати електрикою не тільки всю країну, а й постачати енергію в довколишні європейські країни;
  • загальна площа нового вітропарку буде дорівнює 120 тисячам квадратних кілометрів;
  • кошти на будівництво енергетичного острова надійдуть з державного бюджету Данії, а також двох найпотужніших пенсійних фондів (Pension Danmark і PFA) і фірми Andel.

Зараз у Данії є мета скоротити кількість викидів вуглекислого газу на сімдесят відсотків і більше. Ці розрахунки ведуться в порівнянні 1990 роком і до 2030 року. У зв’язку з цим в країні також припинять видачу нових ліцензій на розробку і розвиток родовищ нафти і газу. Видобуток цих ресурсів на вже існуючих розробках буде мінімізована і зовсім припиниться до 2050 року. Про це було зроблено офіційну заяву представників влади Данії. Новий проект – штучний енергетичний острів стане одним з основних в досягненні країною цілі щодо розвитку низьковуглецевої економіки.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*