фото виртуальна электростанция

Майбутнє за віртуальними електростанціями

В Естонії розробили віртуальну систему, яка буде розподіляти електроенергію по офісах. Це допоможе економити ресурс, а значить знизити витрати на систему вентиляції та опалення.

Як це буде працювати

Багато країн сильно зацікавлені в енергозбереженні, адже електроенергія – цінний затребуваний ресурс. Технологічний університет в місті Таллінн спільно з компанією Eesti Energia вже розробили і тестують розумну систему для розподілу електроенергії. Як же буде працювати віртуальна електрична станція:

  • обладнання для опалення, вентиляції та охолодження офісних будівель, а також інших комерційних будівель приєднають до віртуальної електростанції;
  • електрична станція, створена Eesti Energia, зможе дистанційно керувати всіма системами, а також подавати електроенергію в залежності від реальних потреб кожного з офісів;
  • регулювання ресурсів буде проводиться таким чином, щоб не зашкодити якості повітря і температурі всередині приміщень.

Один з керівників проекту зазначає економічність впровадження такої віртуальної електростанції. Він вважає, що застосування сучасних пристроїв з вбудованим інтелектом набагато дешевше, ніж монтаж нового електричного обладнання вартістю в мільйони євро. Проект має на меті не тільки підтримати енергетичну систему країни, але і забезпечити максимальний комфорт для людей, які будуть знаходиться в офісних будівлях. Послуга буде зручною і корисною для всіх клієнтів. До розробки нової програми для контролю мікроклімату всередині споруд було залучено дослідники шести факультетів університету. Віртуальна система вже пройшла початкові етапи тестування. Також вже з’явилася можливість підключати до неї пристрої деяких промислових підприємств. При цьому витрата на електроенергію знизиться до 15 відсотків (залежить від сфери діяльності підприємства).

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*