фото электромонтаж на ЛЭП

Розвиток передачі електроенергії: нові ЛЕП

Компанія Укренерго розробила план, згідно з яким в подальшому буде розвиватися процес передачі електрики в нашій країні. Днями цю стратегію схвалила національна комісія, яка регулює всі нововведення в цій сфері.

Яким буде розвиток?

На офіційному сайті НКРЕКУ з’явилося повідомлення, в якому детально роз’яснили майбутній план розвитку енергетики України. Його впровадження відбудеться, починаючи з поточного року і по 2030. Відома наступна інформація:

  • Новий проект Укренерго – це загальнонаціональний документ.
  • План буде виконувати кілька функцій: забезпечення доцільності функціонування систем передачі і ринкових умов, поставка електроенергії повинна бути безпечноюй і відповідати всім вимогам економіки нашої країни.
  • Всі проекти сфери енергетики, які будуть реалізовуватися до 2030 року, обійдуться державному бюджету в 85 мільярдів гривень. А ті, що вже впроваджуються вимагають вкладень на суму понад 67 мільярдів гривень.
  • За найближчі 9 років потужність всіх електростанцій повинна збільшитися на 12,5 тисячі МВА. Для досягнення такого результату потрібно ввести в експлуатацію нові лінії електропередач з напругою 330, 400, 500 і 750 кВ, реконструювати понад сімдесят підстанцій, поміняти більш 800 опор напруги.

Крім цього в планах Укренерго також побудувати дві повітряні лінії для передачі електрики. Це будуть лінії Курахово-Білицький і Куп’янськ-Кремінна, а також підстанція на Слобожанщині. Потужність кожної лінії складе 330 кіловольт.
Треба відзначити, що за станом на кінець минулого року час експлуатації 66 відсотків ЛЕП і 17 відсотків підстанцій перевищило термін в сорок років. Укренерго займається постійним оновленням діючих проектів.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*