фото стремительное развитие ВИЭ

Зростають інвестиції в поновлювані джерела енергії

Минулий рік виявився непростим для всіх сфер діяльності людини. Пандемія внесла свої корективи, але виявляється, що спад активності спостерігався не скрізь. За 2020 рік, наприклад, істотно зросла потреба в енергії сонця і вітру.

Вкладення в низьковуглецеві активи

Фірма BloombergNEF підвела підсумки минулого року. З її звітів стало відомо, що вкладення в розвиток поновлюваних джерел в 2020 році побили всі рекорди. Що відомо про зміни в цій сфері:

  • По всьому світу поступово проводилися електромонтажні роботи і впровадження нових сонячних і вітрових електростанцій. Їх загальна потужність перевищила 200 ГВт.
  • Під час пандемії сума інвестицій в розвиток цієї сфери склала понад п’ятсот мільярдів доларів.
  • Поштовхом до розвитку цієї сфери стало зростання використання електротранспорту в багатьох країнах.
  • За 2020 рік сонячна енергетика отримала вкладення на суму майже 150 мільярдів доларів, а вітрова – трохи більше 140 мільярдів доларів.

Також вражають рекорди за потужностями електростанцій. Наприклад, в 2019 році потужність нових сонячних станцій склала 115 ГВт, а в 2020 році ця цифра зросла до 132 ГВт. Що стосується вітрових електростанцій, то їх потужність склала 60 і 73 ГВт відповідно. Рекордні потужності вдалося встановити завдяки збільшенню інвестицій в доларах США. Найважливіше в підсумках від компанії BloombergNEF не сума грошових вкладень, а кількість нових вітрових і сонячних станцій. Ці дані стали першою статистичною інформацією, яку опублікували в 2021 році.

В цілому, за минулий рік відзначався істотний приріст в сфері поновлюваних джерел електроенергії. На цьому не зупинятимуться. Та ж компанія BloombergNEF робить прогнози і на поточний календарний рік. У планах запровадити нові сонячні станції загальною потужністю понад 150-190 ГВт і вітрові електростанції, загальна потужність яких перевищить 80 ГВт.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*