фото СЭС с накопителями

Сонячні станції здешевлюють електроенергію

В Ізраїлі проведено другий конкурс серед компаній, які виявили бажання виграти тендер на будівництво сонячних електростанцій з резервними акумуляторами. За результатами конкурсу переможні заявки склали 608,95 МВт сонячних потужностей. Вигравшим вдалося додатково знизити ціну на торгах і тим самим здешевити майбутні поставки електроенергії.

Сонячна електрика конкурує з газовою і вугільною

Будівництво сонячних ферм з системами накопичення енергії (СНЕ) і проведений конкурс – шлях Ізраїлю до збільшення частки ВДЕ. Міністр енергетики країни поставив завдання по виробленню 30% електроенергії за рахунок відновлюваних джерел. Держава гарантувала компаніям, які перемогли в конкурсі, дозвіл продавати енергію сонячної генерації по рекордно низьким тарифом в розмірі 0,1745 шекелів (0,0544 доларів США) за кВт * год. Ця ціна нижча на 25% ціни електроенергії, виробленої з природного газу і вугілля. Хоча ця сировина – найбільші джерела енергії в Ізраїлі. Одна з тих, хто виграв кампаній Enlight Energy, заявила про свої плани:

  • витрати на розробку складуть до 135 мільйонів доларів;
  • виручка від об’єкта складе до 16 мільйонів доларів щорічно протягом усього терміну його служби;
  • потужність планованого об’єкта підвищиться до 130 МВт для забезпечення стабільної подачі енергії в національну мережу;
  • технологія зберігання дозволить сонячним фермам виробляти значно більше електроенергії, так як у них є можливість зберігати частину енергії в батареях і при необхідності постачати її в мережу.

Ізраїльський план розвитку сонячної енергетики передбачає досягнення приблизно 16 ГВт до 2030 року. Уряд має намір виділити значну кількість коштів з бюджету з метою відмови від викопного палива і вирішення питань в області зміни клімату.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*