фото ЗАЭС

Оцінка роботи української атомної галузі

Підводячи підсумки минулого 2020 року і аналізуючи наповнення державного бюджету, глава Уряду зазначив роботу українських атомників. Адже, незважаючи на глобальні виклики та економічне падіння, українські АЕС виробили понад половини всієї електроенергії. Це стабільне і екологічне джерело енергії забезпечить українцям світло в їхніх будинках.

Прогнози реалізації бюджету і економія державних коштів

Прем’єр міністр висловив впевненість у виконанні бюджету на 2020 рік, що дозволить повністю забезпечити виплати людям, в тому числі: погасити заборгованість шахтарям, виділити кошти для покупки вакцини. Цей складний рік запам’ятається не тільки труднощами, але і важливими досягненнями для майбутнього атомної енергетики:

  • НАЕК «Енергоатом» у 2021 році зможе повністю відмовитися від вивозу і заощадження відпрацьованого ядерного палива в РФ, що дозволить Україні заощадити 200 млн. Дол. Щорічно;
  • забезпечена безпечна робота чотирьох атомних станцій;
  • завершені кілька довгострокових масштабних проектів;
  • атомники готові впроваджувати нові інноваційні проекти з виробництва водню і створення потужних дата-центрів поблизу АЕС.

Відкрита нова повітряна магістраль, яка з’єднує ділянки – Запорізька атомна електростанція і підстанція «Каховська». Проект планувався і був запущений спільними зусиллями ДП «НАЕК« Енергоатом »і НЕК« Укренерго »за допомогою фінансування ЄБРР та ЄІБ. Метою цього проекту було підвищення надійності режимів роботи південній частині ОЕС України за рахунок зняття мережевих обмежень з видачі потужності Запорізької АЕС. Ця лінія електропередачі, протяжністю 186 км, дозволить також поставляти електроживлення до Криму після деокупацію півострова. Будівництво передбачає продовження магістралі на ділянці «Каховська» – «Приморська» і, далі – ВЛ 400 кВ «Приморська» – «Ісакча» (Румунія). В майбутньому це зробить можливим налагодити електропоставки в країни Європи і синхронізувати Об’єднану енергосистему України з європейською.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*