фото СЭС Чуднов

Сонячна електростанція на Житомирщині

У місті Чуднів завершився монтаж електросистем сонячної станції, потужність якої становить 33 МВт. Цим проектом займається Нафтогаз, який вже отримав ліцензію і може продавати електроенергію.

Вже побудована

Нова сонячна електростанція з’явилася на Житомирщині в невеликому місті Чуднів. Будівельні роботи завершилися ще в вересні поточного року. Про даному проекті відомо наступне:

  • Під час монтажу були застосовані найсучасніші технології, а також використовувалося обладнання високого класу, яке виготовляється відомими світовими компаніями.
  • На геліостанції задіють монокристалічні модулі, які мають графенове покриття. Їх потужність вважається найвищою, якщо брати до уваги даний клас (430 Вт).
  • Встановлено стрінгови інвертори, які виробляє фірма Huawei.
  • Решта матеріалів та обладнання, які були використані для будівництва СЕС, виготовлені в Україні.

Проект отримав назву ФЕС “Чуднов”, його впроваджувала дочірня компанія Нафтогазу. Ще в 2018 році вона отримала кілька земельних ділянок загальною площею 55 гектарів. Права на користування були оформлені після земельного аукціону. Тоді ж правовласник зобов’язався побудувати на цій землі саме геліоелектростанцію і виконав свої обіцянки. За розрахунками Нафтогазу в перший рік роботи сонячна станція зможе виробити близько 37 тис. МВт * год, що принесе дохід понад 150 мільйонів гривень.

Цей проект допоможе Нафтогазу досягти намічених цілей. Компанія прогнозує зниження шкідливих викидів в навколишнє середовище. Крім цього, нова сонячна електростанція – це розвиток і отримання нових робочих місць для українців. Тут також будуть працевлаштовані люди з інвалідністю.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*