фото СЭС на крыше

СЕС на багатоповерховому будинку в Одесі

Мешканці багатоповерхового будинку, який розташовано за адресою вулиця Капітана Кузнєцова, 114 в Одесі, встановили на даху сонячну електростанцію. Завдяки цьому буде підвищуватися енергоефективність будинку, і жителі будуть платити менше за електрику.

Проект “Сонячне місто”

В Україні існує проект під назвою “Сонячне місто”, в рамках якого одесити змогли встановити сонячні батареї на дах багатоповерхового будинку. Після закінчення електромонтажу вони отримали багато переваг:

  1. Перед початком будівельних робіт дах багатоповерхівки була відремонтована.
  2. 25 відсотків від загальної суми прибутку за продаж електроенергії, мешканці будинку зможуть витрачати на ремонтні роботи в своєму будинку. За розрахунками доступною для них сумою стане близько 90 тисяч гривень щорічно.
  3. Фінансує цей проект компанія, яка отримала ліцензію на будівництво СЕС. Виходить, мешканцям не потрібно вкладати ніякі кошти.

Підрядники вже зробили закупівлю обладнання для одинадцяти геліостанцій. В даний час вони паралельно ремонтують дахи ще трьох багатоповерхових будинків і скоро будуть там встановлювати нові сонячні батареї. Електроенергію, яку вироблятимуть встановлені на дахах батареї, підрядник буде продавати державі за умовами зеленого тарифу.

Проект “Сонячне місто” почали активно впроваджувати в Одесі ще на початку цього року. Це є величезним плюсом для міста, адже відбуватиметься ремонт будівель за рахунок позабюджетних коштів. До того ж знизиться споживання електроенергії, яка виробляється звичним способом. Тепер живити будинку будуть СЕС, що дасть можливість економити на комуналці. Викид вуглекислого газу в навколишнє середовище також істотно знизиться. Це дозволить Одесі виконати угоду, яка була підписана в 2015 році (про зниження викиду СО2).

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*