фото энергия из Белоруси

Припинення імпорту електроенергії в Литву

Литва активно імпортує електроенергію з сусідніх країн в тому числі з Білорусії. Днями було отримано офіційний лист з цієї країни, в якому повідомлялося про старт вироблення електрики на новій АЕС вже на початку листопада 2020 року.

Зупинка імпорту

Litgrid, який є офіційним оператором передачі електроенергії в Литві, заявив про прийдешні зміни:

  • на білоруській атомної електростанції (Астравская АЕС) почнеться вироблення електрики в перші десять днів листопада;
  • в цей період стане неможливою постачання електроенергії з Білорусі до Литви;
  • уряд буде відслідковувати ситуацію в цій сфері і знову запустить імпорт такої важливої сировини, як тільки це стане можливим;
  • нова атомна станція Астраво поки що проходить стадію випробувань, після яких відбудеться її повноцінний запуск;
  • перший атомний блок запрацює вже до кінця 2021 року.

Через нові відносин між цими країнами почнуться труднощі і з Росією. Представники влади вже зв’язалися між собою. Росіяни рекомендують литовцям не змінювати коефіцієнт, який важливий в торгівлі електрикою. Справа в тому, що після закриття поставок з Білорусі до Литви, постраждає з’єднання Росія-Литва. Зараз є спроби організувати нові умови передачі електроенергії, які будуть вигідні всім сторонам. Нова методика вже розроблена, але поки не підтверджена офіційним документом.

Литовська влада не коментують ситуацію. Вона побоюється купувати електроенергію у неперевіреной АЕС, так як вважає, що якість ресурсу не відповідає нормам. Чим закінчаться переговори, а також хто і кому буде поставляти електроенергію, поки не ясно.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*