фото энергоэффективные многоэтажки

Енергоефективність в Україні не в пріоритеті

В Україні вже стартує опалювальний сезон, скоро споживачі отримають нові рахунки за обігрів своїх будинків. За прогнозами вартість цієї послуги не виросте в порівнянні з попереднім роком. Це пов’язано з тим, що ціна природного газу поки що не стала вище.

Деякі жителі країни будуть платити за опалення за звичайними тарифами. Але іншим пощастило, і вони заплатять набагато менше. Це відбудеться тому, що вони вчасно підвищили енергоефективність своєї багатоповерхівки.Фінансування на роботи можна було отримати в такий спосіб: взяти кредит у держави і попросити грошей у місцевому бюджеті. Ті жителі, які модернізували своє житло, виграли і отримають такі переваги:

  • реконструкція будинків і, як наслідок, зниження рахунків за комунальні послуги;
  • продовження терміну життя багатоповерхівок, більшість яких було побудовано багато років тому;
  • гроші на утеплення та інші будівельні роботи отримані по теплих кредитах та за підтримки місцевої влади.

Ті будинки, які вже встигли підвищити свою енергоефективність, повинні радіти. Надалі зробити це буде складніше. Зараз держава вважає, що в пріоритеті – виділення коштів з бюджету на оновлення доріг. Житлові комплекси, навіть в найгіршому стані, поки можуть почекати. І все ж до державного бюджету на 2021 рік заклали 150 мільйонів гривень на енергоефективність. Потрібно відзначити, що в минулі роки виділяли близько 400 мільйонів. Ці гроші відразу ж використовували, адже бажаючих провести модернізацію багатоповерхових будинків багато. Через велику популярність цього проекту керівництво нашої країни прийняло рішення не заохочувати, а згортати цю діяльність. Українцям залишається тільки просити допомоги у спеціального Фонду енергоефективності, в бюджеті якого закладено 7 мільярдів гривень.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*