фото БелАЭС

Чи будуть купувати електроенергію з Білорусі?

У Білорусі недавно почала працювати нова атомна електростанція. Велика частка виробленої енергії буде направлятися на експорт. Правда Литва намагається не допустити, щоб поставки відбулися для країн Європи.

Протистояння Литви і Білорусі

На початку поточного місяця білоруси заявили про запуск нової атомної станції, яка активно почне генерувати електроенергію. За кілька днів до цієї події президент Литви виступив з важливою заявою. Він закликав усі країни Європи відмовитися від поставок електроенергії з Білорусії.
У чому ж суть конфлікту і чому поставка електроенергії з Білорусії може бути зупинена:

  • Литва територіально знаходиться між Білоруссю і країнами Європейського Союзу, тому постачати електрику в ЄС білоруси зможуть тільки через цю країну.
  • Кілька років тому був прийнятий законопроект, яким під силу заборонити імпорт електроенергії в разі її вироблення на небезпечних станціях. На думку уряду Литви нова станція БелАЕС небезпечна.
  • Енергетична система Литви пов’язана з такими країнами, як Росія, Латвія, Естонія і Білорусь. Разом вони утворюють потужну замкнуту систему. Тому білоруське електрику зможе потрапити в Литву не безпосередньо, а через Росію або ж Латвію.

Країни Прибалтики встигли обговорити питання про електроенергію. Вони домовилися між собою про те, що будуть купувати цей ресурс виключно в Росії. При цьому росіяни повинні надати сертифікат, в якому буде прописано місце виробництва електроенергії (тільки Російська Федерація).

Поки що на законодавчому рівні країни Прибалтики не винесли свій вердикт. Вони вважають, що простих запевнень з боку Росії недостатньо і російська сторона зобов’язана підтверджувати походження електрики офіційними документами. Білорусь може опинитися в неприємній ситуації, адже їм необхідний експорт електроенергії. Чим закінчиться це протистояння, покаже час.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*