фото как повысить энергоэффективность дома

Підвищуйте енергоефективність свого будинку

Економити на комуналці – реально. Для цього варто провести енергоаудит будівлі, в якому ви живете. Після цього потрібно підвищити енергоефективність і отримувати рахунки з меншими сумами.

Порядок дій

Енергоефективність – ряд заходів, які спрямовані на поліпшення стану будівлі і, як наслідок, виходить економія на комунальні послуги. Для цього потрібно виконати кілька важливих дій:

  1. Ревізія опалювальної системи, чистка котлів і труб, установка нових радіаторів і батарей.
  2. Утеплення багатоповерхового будинку, а не тільки окремих квартир. Коли люди займаються кожен своєю квартирою, не вдасться підвищити енергоефективність в цілому, тому діяти потрібно разом.
  3. Установка сучасного лічильника, який буде фіксувати всі показники тепла.
  4. Утеплення фасаду будівлі.
  5. Заміна старих лампочок в під’їздах і монтаж системи, яка буде автоматично включати і вимикати освітлення по потребі (з датчиками руху). Ці дії дадуть можливість скоротити витрати на електроенергію.
  6. Демонтаж старих ліфтів і установка нових, які також будуть економніше.
  7. Монтаж сонячних панелей на даху будинку. Потрібно вкласти гроші в покупку і установку, але з часом експлуатація геліобатареї буде безкоштовною для всіх мешканців будинку.

Всі ці дії мешканці будинку можуть зробити самостійно за свої кошти. Також є можливість звернутися за допомогою і взяти участь в спеціальних державних програмах, які беруть на себе повне або часткове фінансування. У нашій країні є проект під назвою “Енергодім”, який допомагає провести всі необхідні заходи для підвищення енергоефективності.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*