фото утепленный дом

Потрібно підвищувати енергоефективність багатоповерхівок

Для нашої держави вигідно коли, українці самостійно підвищують енергоефективність багатоповерхівок. Адже вони паралельно проводять ремонтні роботи, для них виділяють кошти з різних фондів.

Процес становлення

Для багатьох жителів нашої країни поки що складно зрозуміти те, що вони самі повинні робити своє житло комфортніше. Глава ОСББ “Лучани” Юлія Сабатюк згадує, як складно було на перших етапах впровадження принципів енергоефективності. Вони були першопрохідцями в цій справі, так як почали роботи ще в 2009 році. Тоді було встановлено перший індивідуальний тепловий пункт. З цього часу і почалася економія на теплоносіях. Після такого успішного проекту активні роботи по підвищенню енергоефективності продовжилися. Вдалося зробити заміну вікон і дверей в багатоповерхівці, утеплити весь будинок. Регулярно проводили обчислення економії. Пізніше вирішили позичити гроші на впровадження інших ідей. За цей час відбулося багато змін:

  • введення в дію нової постанови Кабінету Міністрів про енергоефективність;
  • напрацювання пропозицій і міжнародних угод в цьому ж напрямку;
  • початок дії нового проекту під назвою “теплі кредити” для населення (з 2015 року);
  • робота Фонду енергоефективності та введення його нових програм, в тому числі “Енергодім”.

Саме за запитом Луцького ОСББ держава почала видавати кредити за спеціальними програмами. Після появи “теплих кредитів” Юлія разом зі своїми однодумцями їздила по всій країні і презентувала свої напрацювання. Перший час люди не вірили, що з підвищенням енергоефективності з’являється економія коштів і боялися подавати заявки на кредитування. Зараз же багато ОСББ користуються досвідом Луцька та задоволені результатом.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*