фото дата-центр потребляет электроэнергию

Великий технопарк в Новій Каховці

У Херсонській області, а саме в місті Нова Каховка, планують побудувати сучасний технопарк. Цю ідею втілить в життя міжнародна компанія TECHIIA.

Понад 1 мільярд доларів

Представники фірми TECHIIA поділилися своїми планами з працівниками ЗМІ. Стали відомі деякі подробиці про майбутній проект:

  • Дата-центр стане основою майбутнього технопарку, потужність якого складе близько 500 МВт. Це буде свого роду сховище важливих даних і місце для їх обробки.
  • Для розвитку інфраструктури майбутнього технопарку знадобиться близько 200 мільйонів доларів. При цьому для закупівлі обладнання потрібно інвестувати більше 1 мільярда доларів.
  • Дата-центр буде експлуатуватися з урахуванням вимог захисту навколишнього середовища. Наприклад, що виробляється тепло буде передаватися агрофермі.
  • Новий проект дасть можливість створити більше двохсот нових робочих місць, що стане хорошою новиною для жителів Нової Каховки та прилеглих населених пунктів.
  • Засновниками фірми TECHIIA, стануть першими інвесторами цього проекту. У планах знайти і інших бажаючих вкласти кошти в технопарк.

Також важлива частина проекту – поставка електроенергії, яку будуть забезпечувати партнери технопарку. Зараз потрібно підписати контракт з компаніями, які будуть тривалий період часу забезпечувати електрикою дата-центр. Після завершення переговорів між TECHIIA і “Енергоатом” технопарк почнуть будувати. Швидше за все, це стане можливим вже в наступному році. В даний момент вже викуплені землі, а саме 90 гектарів, де і з’явиться дата-центр. Мінціфра також коментує, що майбутній технопарк зможе повністю завантажити Запорізьку атомну електростанцію. Може знадобиться експлуатація всіх шести енергоблоків.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*