фото солнечные панели в школе на Полтавщине

Сонячні станції в школі на Полтавщині

На Полтавщині в одній зі шкіл встановили сонячні батареї. Ця електростанція зможе забезпечувати навчальний заклад електроенергією, що заощадить витрати місцевого бюджету.

Установка СЕС

У місті Кременчук, який розташовується в Полтавській області, завершився електромонтаж сонячних панелей на школі. Цей проект став можливим завдяки спеціальній програмі під назвою “Громадський бюджет 2019”. Відомі такі подробиці:

  • у дворі школи з’явилися дві сонячні батареї, одна з яких – автономна і працює тільки на потреби школи, а друга – мережева і частково віддає енергію;
  • сумарна потужність панелей складає 35 кВт;
  • електроенергії, яка генерується новими батареями, буде вистачати на роботу всіх електричних приладів всередині освітнього закладу, а також для функціонування всіх освітлювальних елементів всередині будівлі і за його межами;
  • в майбутньому, коли невелика геліоелектростанції запрацює на повну потужність, її енергію передаватимуть на освітлення прилеглих зупинок для автобусів і тролейбусів.

Всі ліхтарі на вулиці тепер включаються самостійно, як тільки настає темний час доби. У різний період року (зима чи літо), а також в різний час доби споживання електрики відрізняється. Також на це впливають і погодні умови (наприклад, холод, дощ). В встановленої онлайн-системі є можливість простежувати, на скільки ефективно в даний момент працюють нові сонячні панелі.

Раніше ця школа в Кременчуці використовувала близько 100 тисяч гривень з місцевого бюджету, щоб покрити всі витрати на електроенергію. З появою ВДЕ-електростанції можна буде істотно економити. Проект став реальним завдяки його перемозі на одному з місцевих конкурсів. За його реалізацію проголосували місцеві жителі, в тому числі працівники школи.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*