фото повышение цен на электроэнергию в отопсезоне

Електрика в отопсезоне може подорожчати

Скоро почнеться новий опалювальний сезон. Українцям прийдуть платіжки за газ і світло, при цьому електроенергія може незабаром подорожчати. Журналісти спробували з’ясувати, з якої причини це станеться і як позначиться на підприємствах і простих жителях країни.

Що зміниться після підвищення тарифів

Раніше прийняли рішення про те, що світло подорожчає для промислових підприємств і приватних підприємців. Але це позначиться негативно і на звичайне населення. Поки що подорожчає тільки поставка електроенергії. Працівники ЗМІ спробували з’ясувати, як підвищення тарифів позначиться на різних сферах:

  • Бізнесмени будуть платити більше за доставку електрики. Наприклад, слюсарі, які самостійно виготовляють ключі, повинні підтримувати певну температуру в приміщенні (приблизно 18-20 градусів). Це необхідно, щоб верстати працювали без перебоїв і не доводилося постійно міняти підшипники. Найчастіше, вони використовують електрообігрівачі з цією метою. Тарифи підвищаться, а значить утримувати такий малий бізнес стане складніше.
  • Планується підвищення тарифів в 2,5 рази, що може викликати енергетичну кризу в країні.
  • У найбільш невигідному становищі опиняться ті промислові підприємства, у яких виробництво безпосередньо пов’язане з великими витратами електроенергії.

Ситуація в країні зможе стабілізуватися протягом 1-2 років. У зимовий період часу все одно буде важче, так як населення і підприємства споживають більше енергії в цей час. Як це позначиться на економіці країни, буде видно в майбутньому. Підвищувати тарифи уряд буде змушений, якщо не вийде закласти в державний бюджет певну суму грошей. Ці кошти повинні будуть покривати дефіцит, що утворився. Якщо бюджет не буде правильно сформований, то нас очікує підвищення цін на електроенергію.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*