фото конкурентная цена на электричество

Яка повинна бути ціна на електроенергію?

Вартість електроенергії в нашій країні висока і продовжує зростати. У багатьох європейських країнах тарифи істотно нижче.

Зниження конкурентоспроможності

Директор фірми “Інтерпайп”, розповів про ситуацію в Україні. Він вважає, що конкурентоспроможність електроенергії, яку виробляють в нашій країні, знижується через високу ціну. Фахівець також зазначив інші моменти:

Останні півроку в країні часто вводять нові правила на ринку електроенергії, через що ціна не стоїть на місці, а повзе вгору.

  1. Зараз тариф становить 1,4 грн за кВт. На думку експертів ціна не повинна перевищувати 1,15 грн.
  2. Іншим країнам зручніше знижувати вартість електрики, щоб вигідніше продати його. Наприклад, у Франції ціна нижче в 2 рази.
  3. Постачання електроенергії на експорт реальна тільки при конкуренції з іншими виробниками. При цьому Україна не може зацікавити ціною.
  4. У всіх країнах світу в нічний час ціна на електроенергію нижче. І це логічно, тому що в цей час доби система завантажена по мінімуму.

Відомо, що завод “Інтерпайп Сталь” входить в категорію зеленої металургії. Це означає, що у нього є право здобувати електрику за зниженою ціною. На ділі поки цього не відбувається. Ще одна проблема заводу – закупівля металобрухту. Зараз його неможливо купити без посередників, а це говорить про підвищений прайс. Посередники штучно створюють дефіцит і продають лом за дуже високими цінами. В таких умовах “Інтерпайпу” складно конкурувати з іншими зарубіжними фірмами. Тому попит на продукцію заводу продовжує падати. Це негативно позначається на фінансовому стані підприємства і знижує показники галузі в цілому. Керівники заводу сподіваються, що незабаром почне діяти новий законопроект про зниження ціни на ринку металобрухту, а також будуть встановлені конкурентні тарифи на електроенергію.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*