фото электричество из апельсинов

Електрична енергія з цитрусових

Гнилі цитрусові, а саме апельсини, можуть стати джерелом електричної енергії. Такий незвичайний проект з’явився в одному з міст Іспанії.

Кругова економіка

В Іспанії поставка електроенергії буде здійснюватися після переробки апельсинів. Це одна з гілок кругової економіки, коли всі ресурси використовуються по максимуму. Іспанці роблять наступне:

  • в Севільї зростає на вулицях приблизно 45 тисяч дерев, на яких зріють плоди цитрусових;
  • щороку іспанці збирають великий урожай (від 40 до 150 кілограмів з одного дерева);
  • багато з плодів стають непридатними до вживання і просто гниють на вулицях;
  • спеціальна машина переробляє фрукти, залишаючи придатну м’якоть;
  • з цієї сировини інша установка виробляє біологічний газ, з якого потім можна виробляти електрику.

На першому етапі проекту використовували трохи більше 30 тонн апельсинів. До слова, в цьому році був невеликий урожай через посушливу погоду. При кращих умовах визріває більш рясний урожай і можна використовувати набагато більше даного ресурсу. Одна тонна апельсинів дає більше 500 літрів соку, який нескладно переробити в біогаз. Решта відходів можна використовувати в якості добрив для городів і полів.

Уже не перший рік в Іспанії намагаються перейти на кругову економіку і використовувати всі свої ресурси з максимальною ефективністю. Проект з апельсинами розробляли давно, і він стане одним з найяскравіших в даній сфері. Вважається, що електроенергія з цитрусових зможе повністю забезпечувати деякі каналізаційні об’єкти. Всі очисні станції працюватимуть за рахунок енергії “помаранчевого кольору”, що стане вигідним вкладенням для країни. На цьому Іспанія не зупиниться і буде переробляти інші доступні ресурси.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*