фото ночные фотоэлементы

Енергія сонця вночі

Американські вчені представили нову розробку. Вони зробили фотоелементи для сонячних батарей, які можуть працювати навіть в темний час доби.

Просто вивернули навиворіт

Постачання електроенергії від сонячних батарей стає все більш популярною і вигідною. Тому вчені з Каліфорнії експериментують і намагаються поліпшити цю галузь. Так, нещодавно був представлений особливий фотоелемент:

  • Нічний елемент виконує ту ж роботу, що і звичний. Тільки його “вивернули навиворіт”, щоб процес вироблення електрики став можливим.
  • Він виробляє тепло (інфрачервоне випромінювання).
  • Теплий елемент спеціально направляють в сторону неба. Так як він набагато гарячіший, то і вийде постійне інфрачервоне випромінювання.

Інноваційна розробка дозволить виробляти електрику цілодобово, а не тільки вдень. Нічний осередок здатний продукувати приблизно 50 ват на 1 квадратний метр. Це менше, ніж звичайний, але в цілому цифри виходять досить значні. Та й геліостанцію можна використовувати на повну потужність.

Інша група дослідників з Лос-Анджелеса також представила свою роботу. Вони поки змогли добитися 25 мВт на квадратний метр, але планують покращувати свій винахід.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*