фото энергоаудит от оон

Енергозбереженню допоможе ООН

За останні кілька років в Україні було створено кілька енергозберігаючих програм і законів. Скористатися ними поки змогли одиниці, адже їм довелося відділятися від місцевої влади і діяти самостійно.

Діяльність ОСББ

Вже давно у нас в країні стало відомо про ОСББ. Ці суспільства поки залишаються в меншості, та й багато хто з них тільки прописані на папері. Будинки, як і раніше, обслуговуються ЖЕКами. В цей час витрати електроенергії на житлові будинки не скорочуються, а залишаються однією з збиткових сфер.

Європейські країни вже давно намагаються знизити споживання електрики і викид газів в навколишнє середовище. Так як наша країна поки не розбирається у всіх нюансах, нам готові допомогти. Створено спеціальний фонд, для якого виділить кошти ООН. Фонд буде проводити ряд робіт, в тому числі і консультувати всіх бажаючих. Відзначається, що найближчим часом слід:

  • створювати нові ОСББ;
  • підтримувати існуючі та включати їх в роботу;
  • в найближчі пару років планується створити близько 2 тисяч нових об’єднань.

ОСББ зможуть співпрацювати з Фондом енергоефективності та брати кредитні кошти. Вони мають витрачатися на енергоаудит і поліпшення стану кожного з житлових будинків. Якщо все робити правильно, то зовсім скоро ми зможемо наблизитися до європейських країн.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*