фото энергоаудит хрущевок

Чи потрібен енергоаудит хрущовок?

Ще з 2006 року діє закон про хрущовки, який доки так і не увійшов до сили. Влада активізувалася і планують прискорити процес заміни усіх старих будівель на нові.

Як діяти за законом і що буде відбуватися

Планується реконструкція не тільки 5-поверхівок, а й будинків, в яких менше або більше поверхів. Діяти будуть за обставинами: десь потрібна заміна вікон, дверей, а інші будинки підлягають знесенню. Оцінювати ситуацію кожного будинку буде енергоаудит. Тільки після узгодження з експертами будуть зносити старі будинки, і будувати економічно вигідні приміщення. Всіх мешканців на час розселять в інші квартири і по можливості недалеко від їхнього колишнього місця проживання.

Раніше для початку реконструкції потрібно було отримати письмову згоду у 100% мешканців аварійного будинку. Зараз цей відсоток знижений до 75%, адже домовитися з усіма мешканцями практично нереально. Планується також внести зміни в процес фінансування нових забудов. Раніше це могло бути одне джерело, але тепер новострой може отримувати фінансову допомогу від компанії-забудовника, міської влади та державного бюджету одночасно.
У нових будинках буде жити набагато більше людей, до того ж хочуть збільшити норму висоти одного житлового будинку з 100 м до 150 м.

Стан справ на сьогодні

Експерти стверджують, що зараз в Україні близько 65-70% будинків з несприятливими умовами для проживання. Серед них велика частина хрущовки, які терміново необхідно реконструювати.

Влада і забудовники більше схиляються до зносу старих будинків, а не проведення ремонтних робіт. Вони бачать в цьому багато переваг:

  • На місці старих 5-7-поверхових будівель можна побудувати великі будинки (до 25 поверхів). Це дозволить більшій кількості людей мати своє житло.
  • Ремонт хрущовок і інших будинків обійдеться дорого і може не принести бажаного результату.
  • Зведення нового будинку пройде швидше, ніж капітальний ремонт старого і на 20% дешевше (за розрахунками київської будівельної компанії).

Перед початком будь-яких ремонтних робіт варто отримати на це згоду мешканців. Єдиний варіант обійти цей аспект, визнати, що будинок знаходиться в аварійному стані. Тоді знесення і переселення мешканців буде примусовим.

Закон про хрущовках вже давно був прийнятий. Влада шукає зручні шляхи для вступу його в силу. Можливо, скоро в Україні з’явиться не один новий багатоповерховий будинок.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*