фото поставка электроэнергии от укрэнерго

Балансування енергосистеми стає все більш актуальним

Послуги по балансуванню енергосистеми стають все більш необхідними, і в перебігу декількох років рівень інвестицій у цей сегмент енергетики може досягти двох мільярдів доларів.

Балансуючий ринок сприятиме розвитку нових технологій

Багато західних компаній зацікавлені в інвестуванні коштів у створення нових енергетичних об’єктів, що дозволяють зробити добове і сезонне балансування вироблення і споживання електроенергії.

З початку липня почне роботу балансуючий ринок електричної енергії. На сьогоднішній день учасниками цього ринку можуть бути теплові, гідро та гідроакумулюючі електростанції. У зв’язку з цим планується розширення учасників цього ринку і впровадження нових технологій, серед яких:

  • пристрої та системи накопичення і зберігання електроенергії;
  • когенераційні установки;
  • газопоршневі електростанції.

Постачання електроенергії в умовах балансуючого ринку з урахуванням темпів розвитку виробництва електроенергії від поновлюваних джерел зажадають створення до 2025 року 2,5 ГВт додаткових високоманеврових потужностей. Деякі компанії вже зацікавлені цією перспективою і готові вкласти свої кошти в розвиток цього сегмента ринку. Єдине, що їм потрібно – це поспостерігати за розвитком балансуючого ринку і оцінити всі ризики і перспективи.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*