фото энергоаудит дома

Фонд енергоефективності починає виділяти кошти на термомодернізацію житла

Більше десятка ОСББ з дев’яти регіонів країни відібрані Фондом енергоефективності для отримання грантових коштів, сума яких перевищує 40 мільйонів гривень.

У бюджеті України закладені кошти на енергоефективність

Ці об’єднання провели енергоаудит та подали заявки на отримання пільгового фінансування енергоефективних заходів. Даний проект був створений за підтримки Євросоюзу і в ньому задіяні на договірній основі наступні організації:

  • Міжнародна фінансова корпорація;
  • Фонд енергоефективності;
  • Державний банк “Укргазбанк”.

На старті даного проекту передбачається випробувати всі механізми і процедури фінансування з метою їх вдосконалення, подальшого розвитку і залучення нових партнерів.

Принципи фінансування

Перші триста відібраних пакетів будуть розподілені за трьома категоріями в залежності від:

  1. Типу виконуваного завдання.
  2. Обсягів робіт.
  3. Кількості субсідіантов, які проживають в об’єднанні.

Для кожної категорії встановлена ​​своя процентна ставка пільгового фінансування. Фонд енергоефективності та мультидонорський фонд виплачуватимуть кошти в співвідношенні 50/50. Фінансування вистачить для того, щоб покрити вартість енергоаудиту, проектної документації, кошторису, техніки і матеріалів, а також виконання робіт.

Європейський Союз в 2018 році вже виділив Україні понад 100 мільйонів євро, які підуть на фінансування подібних проектів. Крім того, в бюджеті країни передбачено понад півтора мільярда гривень на фінансування енергоефективних заходів.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*