фото парящий ветрогенератор

Літаючі вітрогенератори стануть новим типом електростанцій

Каліфорнійська компанія Makani Power завершила проектні роботи і переходить до етапу функціональної перевірки працездатності літаючих вітрогенераторів.

Нова установка дозволить виробляти вдвічі більше електроенергії

Компанія Makani Power розробляє і виробляє літаючі вітряні турбіни, які дають можливість виробляти вдвічі більше електроенергії, ніж аналогічні турбіни, що працюють на землі.

Вітрогенератори працюють паря у повітрі за принципом повітряного змія. Вся конструкція нагадує собою аероплан, що має горизонтально розташовані пропелери, які піднімають установку у повітря. При досягненні висоти близько 300 м пропелери починають працювати як вітрогенератори.

Постачання електроенергії виробляється за допомогою металевого троса, що зв’язує агрегат з координаційною станцією, яка розташована на землі і забезпечує передачу енергії в загальну мережу.

Вітрогенератори виготовляються з легкого матеріалу і оснащені новітнім програмним забезпеченням, розробленим з урахуванням передових технологій і дозволяє орієнтувати конструкцію в повітрі так, щоб максимально використовувати енергію вітру.

Плюси нової розробки

Компанія Makani Power виділила наступні переваги літаючого вітрогенератора в порівнянні з наземними вітрогенераторами:

  • незалежність від ландшафту, напрямку і сили вітру;
  • можливість доступу на висоті до енергії стабільно сильного вітру;
  • невисока вартість.

В даний час літаючі вітрогенератори проходять випробування на Гаваях. Компанія планує провести випробування роботи своєї установки і над морем, де вітер буде сильніше, ніж над сушею. Функціональне випробування такої «морської» установки буде вироблено в цьому році на території Норвегії.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*