фото ветряки на берегу моря

Шотландські вчені створили нову систему зберігання енергії

Вчені встановили, що морське дно можна використовувати для акумулювання не споживання енергії від альтернативних джерел.

Британія зможе використовувати взимку енергію з природного сховища

Фахівці розробили новий метод збереження енергії. Вони запропонували закачати свердловини на дні моря стисненим повітрям. Пористий грунт морського дна в цьому випадку буде грати роль акумулятора надлишкової енергії, одержуваної в літній період від екологічної генерації. Її перетворення в стиснене повітря буде здійснюватися за допомогою спеціальної установки. У зимовий період постачання електроенергії буде відбуватися від спеціальних турбін, на яких буде подаватись стиснене повітря з морського сховища.

Ця система дасть можливість:

  • накопичувати і зберігати зайву енергію;
  • економити кошти в зимовий період;
  • підвищити рівень альтернативної енергетики в країні.

Вчені розрахували ефективність нового методу і прийшли до висновку, що накопиченої влітку енергії вистачить Британії, щоб забезпечити енергоспоживання протягом двох зимових місяців.

Проект досить дорогий, але має право на життя, оскільки з його допомогою можна буде компенсувати частину потужності, виробленої атомними станціями, які в Британії планують поступово виводити з експлуатації.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*