фото плавучие фотоэлементы

Плавучі сонячні батареї забезпечать 10% енергетичних потреб США

До такого висновку прийшли вчені з Американського центру досліджень альтернативної енергетики. Будівництво плавучих СЕС є вельми перспективним напрямком відновлюваної енергетики.

Плавучі установки стануть новим кроком в енергетиці

Сполучені Штати Америки були першими, хто почав використовувати фотоелектричні плавучі панелі. З тих пір пройшло 10 років. Однак популярністю цей проект в Америці не користується на відміну від сонячних батарей, що розміщуються на землі. Зате в Японії знаходяться 56 установок, що працюють на плаву.

Експерти вважають, що використання плавучих сонячних панелей знизить напруженість у відносинах з фермерами, землі яких приходиться купувати для СЕС. Перенесення сонячних панелей на поверхню водойм дозволить звільнити площі, якими можна буде скористатися в сільському господарстві.

Крім того, плавучі установки мають ряд переваг:

  • використання поверхні існуючих водойм за новим призначенням і відсутність необхідності облаштування наземного майданчика;
  • зменшується рівень випаровування водойми;
  • запобігає розростання водоростей.

У зв’язку з різким зниженням цін на модулі, які є основою плавучих фотоелектричних систем, вони стають все більш популярними. З їх допомогою поставка електроенергії буде менш витратною за рахунок економії коштів на будівництво і експлуатацію наземних СЕС.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*