фото частная солнечная станция

Власники приватних СЕС переукладають договори на реалізацію електроенергії

Постачальникам енергоресурсів за “зеленими” тарифами доведеться користуватися послугами новостворених компаній. У зв’язку з цим, раніше укладені договори на поставку електроенергії втратять чинність. Власники приватних енергогенеруючих установок повинні будуть визначити свої договірні зобов’язання з новою компанією, що реалізує поставку електроенергії.

НКРЕКУ диктує нові правила продажу “зеленої” електроенергії

На початку наступного року будуть завершені роботи по реформуванню структури обленерго і створення на їх основі двох незалежних організацій. Одна з них призначена для забезпечення розподілу електроенергії та обслуговування призначених для цього пристроїв. Інша – для реалізації поставок електроенергії.

Електропоставка по “зеленому” тарифу буде можлива тільки через такі спеціально створені компанії-постачальники. Тарифи, затверджені НКРЕКУ, залишаються колишніми.

Статистика приватних СЕС

Згідно з даними Державного агентства з питань енергоефективності на території України:

  • більше 6 тисяч енергогенеруючих установок, що перетворюють енергію сонця, знаходяться в приватному володінні;
  • продуктивність таких СЕС перевищує 120 МВт;
  • частина прибудинкових СЕС становить 10% від загальної потужності сонячної енергетики країни.

Побудувати приватну СЕС можна потужністю до 30 кВт. При цьому є можливість продавати не затребувану частину25 вироблюваних енергоресурсів по “зеленому” тарифу. Сам тариф залежить від того, коли була побудована станція. Чим раніше – тим вище тариф.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*