фото прототип генерации под водой

У Швеції новий проект дозволить виробляти електрику під водою

Відомо, що вартість фундаменту і вежі становить більшу частину від загальної вартості всієї вітрової установки. Шведська компанія хоче значно знизити витрати на вироблення енергії за таким принципом. Розробники пропонують впровадити проект, який дозволить виробляти електроенергію під водою.

Підводні установки частково замінять наземні вітрогенератори

Замість деталей лопаткових машин розробники планують застосувати конструкцію повітряних зміїв, що функціонують під водою. Компанія Minesto зафіксує турбіни на дні моря і вони будуть парити у напрямку течії. Розмах крил становитиме 12 метрів. Описуючи перевернуту вісімку, вони тим самим будуть виробляти електричну енергію.

Ця ідея народилася у шведських фахівців чотирнадцять років тому. Однак, досвідчені зразки не могли досягти потрібної потужності. За минулі роки було створено п’ять прототипів підводної установки. Цього ж літа вдалося отримати потрібний результат. Нова установка пройшла випробування далеко від північного берега Уельсу.

На сьогоднішній день компанія Minesto бачить такі перспективи проекту:

  • провела презентацію підводного генератора, потужність якого – 500 кВт;
  • планує поставку електроенергії на материк від парку з 100 установок;
  • потужність кожної з підводних установок буде досягати 80 кВт.

Однак, ряд фахівців скептично ставляться до даного проекту. Компанії-розробнику належить показати значний економічний ефект своїх апаратів в порівнянні з наземними установками.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*