фото конструкция из солнечных панелей

СЕС приносить житомирській сім’ї 6 тисяч гривень на місяць

Ця сім’я проживає на Житомирщині, в селі, яке знаходиться в Чуднівському районі. Вони поставили на ділянці СЕС, потужність якої досягає 10 кВт.

Марчуки не тільки економлять на електриці, а й заробляють на ній

З того дня, як сім’я Марчуків поставила біля будинку електростанцію, вони мають на місяць близько 6 тисяч гривень чистого доходу. Прибуток отримують від того, що залишки електрики продають в мережу. Алла Марчук розповіла, що у чоловіка давно з’явилося бажання встановити сонячну електростанцію.

Глава сім’ї ще з 2015 року хотів встановити СЕС, коли побачив сонячні панелі у одеських друзів. У той час на Житомирщині вже діяв «зелений» тариф. Потім ідея зацікавила і дружину. У результаті сім’я виявилася першою в районі, хто змонтував СЕС.

У Марчуків були заощадження, на які вони хотіли купити дітям житло. Ці гроші вони якраз і вклали в будівництво електростанції. Влада компенсувала сім’ї трохи більше 45 тисяч гривень з бюджету області.

З того часу, як почала працювати сонячна електростанція пройшло два місяці. За цей час сім’я заробила майже 12 тисяч гривень. Такі суми для сім’ї є досить значними.

На даний момент сім’я Марчуків не тільки здійснює поставку електроенергії в загальну мережу, а й економить приблизно 500-600 гривень, які вони раніше щомісяця витрачали на електрику.

Жителі Житомирської області отримують безліч переваг, використовуючи сонячну енергію:

  • в області вже працюють 102 СЕС, які побудували мешканці;
  • одному з жителів Житомирщини сонячні панелі принесли прибуток у розмірі 20 тисяч гривень на місяць;
  • обласний бюджет бере участь у розвитку сонячної енергетики Житомирщини.

Сім’я Марчуків планує незабаром підвищити потужність електростанції до 20 кВт і опалювати будинок тепловими панелями.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*