фото флаги ЕС и Украины

ЄС планує вкласти в ФЕ 54 млн. Євро

Євросоюз дасть другу частину кредиту в розмірі 54 млн. Євро на розвиток Фонду енергоефективності (ФЕ). Питання фінансування було вирішено на останніх зборах ради.

Фонд підвищить енергоефективність в країні

ФЕ фінансується не тільки траншами, але і державним бюджетом. Згідно з постановою КМ початковий капітал Фонду буде збільшено до 1,5 млрд грн. Ці цифри вже внесені в проект бюджету на 2019 рік.

Для підвищення енергетичної ефективності зроблено вже чимало:

  • укладені договори з Євросоюзом, Німеччиною і Міжнародною фінансовою корпорацією; після підписання Закону України «Про Фонд енергоефективності», прийняття Статуту Фонду та інших законодавчих актів ФЕ почав роботу;
  • у вересні був оголошений конкурс з визначення членів наглядової ради;
  • вищі навчальні заклади запустили програму з професійної підготовки енергоаудиторів, які по завершенні атестації зможуть проводити кваліфікований енергоаудит та сертифікацію будівель.

Євросоюз і уряд України покладають великі надії на ФЕ. Очікується, що за допомогою Фонду можна буде:

  • зменшити споживання газу до 10 мільярдів кубометрів на рік;
  • створити на ринку енергоефективності понад 75 тисяч робочих місць для фахівців в області енергоменеджменту, а також інженерів, будівельників, конструкторів;
  • збільшити податкові надходження до бюджету країни на суму приблизно в 10 мільярдів гривень на рік.

МЕРТ підрахував збитки, які завдає Україні низька енергоефективність. Вони становлять досить значні суми, які можна порівняти з розмірами траншів від МВФ.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*