картинка круг энергоэффективности

Величезні збитки від низької енергоефективності

Згідно з останніми підрахунками, низький рівень енергетичної ефективності в Україні призводить до втрат в розмірі 100 млн грн. в день або 1,5 млрд $ в рік.

Названа причина збитків від низької енергоефективності

На нещодавньому форумі, присвяченому питанням енергоефективності підприємств, експерти відзначали, що ми живемо в державі з порівняно холодними кліматичними умовами. Відповідно і витрати електричної енергії значно перевищують показники теплих країн. За статистикою, в країнах, які розташовуються на півночі континенту, енергетична ефективність, як не дивно, вище, хоча кліматичні умови більш там жорсткі. Енергетики оцінили збиток, який приносить нам велике споживання енергетичних ресурсів. Це 1,5 млрд доларів на рік, а це дорівнює кредиту МВФ.

Ці цифри вражають, тому будуть прийматися такі програми для підвищення рівня енергетичної ефективності:

  • в 2019 році очікується прийняття закону про енергоефективність, за допомогою якого стануть можливими впровадження наступних програм на підприємствах;
  • повинен почати роботу Фонд енергоефективності, який забезпечить скорочення витрат енергії населенням;
  • також продовжиться програма «теплі кредити» і IQ energy – гроші виділить ЄБРР.

Не так давно, в липні 2018 року було офіційно відкрито Фонд енергоефективності, основним напрямком діяльності якого є розробка проектів по скороченню споживання енергоресурсів в Україні. Запланований обсяг фінансування Фонду становить 268 мільйона євро, 50 з яких виділить Європейський Союз.

Нагадаємо, що в Україні почали видавати енергетичні паспорти, які відповідають результатам енергоаудиту.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*