фото солнечная ЭС

СЕС в Україні стають популярними

За поточними статистичними даними близько 4,7 тисяч приватних домогосподарств країни придбали і встановили електростанції від енергії сонця. Їх загальна потужність складає більше 89 Мега-ват.

Значні цифри

У квітні-червні цього року СЕС вважали за краще більше 1 000 сімей. Це в 2 рази більше, в порівнянні з січнем-березнем 2018 року. У 2014 році подібних станцій в країні налічувалося тільки 40, а їх потужність була 0,3 МВт. На сьогоднішній день сумарна потужність СЕС по країні в цілому стала більше майже в 300 разів. Очевидно, що популярність установки власних станцій неухильно зростає. Можливо, незабаром більшість домогосподарств країни буде самостійно забезпечувати себе необхідною кількістю електрики.

Статистика показує, що, в основному, сонячні електростанції монтують в наступних областях нашої країни:

  • Київської;
  • Тернопільській;
  • Дніпропетровській.

У більшості випадків збільшення кількості станцій обумовлюється програмами підтримки. В результаті цих програм, жителі вирішили встановити СЕС можуть повернути до 50 тисяч гривень, витрачених на енергоаудит і установку сонячних панелей. Власники електростанцій, які працюють на альтернативних видах енергії можуть використовувати вироблювану електроенергію не тільки для власних потреб. Існує можливість поставляти надлишки такої електроенергії в мережу і отримувати за неї значні суми. Слід зауважити, що тарифи, за якими купується електрику неухильно ростуть. Це допоможе власникам СЕС прискорити окупність обладнання.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*