фото сертификат энергоэффективности для зданий

Змінилися правила і штрафи перевірки енергоефективності будівель

Закон “Про енергетичну ефективність будівель” вже знайшов силу. Він має на увазі оцінку енергоефективності квартир і будинків з подальшим отриманням спеціального сертифікату. До першого січня 2019 року ця процедура є добровільною, а після енергоаудит необхідно буде проводити обов’язково. Для тих, хто ігноруватиме встановлені правила передбачається штраф в межах 4000 гривень.

Об’єкти енергетичного обстеження

За новим законом обов’язковому енергоаудиту піддаються:

  1. Громадські заклади, опалювальна площа яких понад 250 кв. м.
  2. Об’єкти капітального будівництва.
  3. Багатоповерхові будинки, які є учасниками державних програм фінансування.

Стало відомо, що власникам житлових будинків зовсім не обов’язково отримувати сертифікат про енергоефективність. Стати в нагоді він може тільки в тому випадку, якщо необхідно отримати будь-яку допомогу від держави з бюджетних коштів.

Після проходження енергоаудиту будівлі отримають оцінку від класу А (найвищий) до класу G (самий марнотратний). Вартість таких заходів варіюється в межах 8-15 тисяч гривень. Як буде відбуватися енергоаудит будівель буде відомо трохи пізніше. Відомо єдине: енергоаудитори будуть приходити до людей і оцінювати енергоефективність їх житла.

Головна перевага нового закону в тому, що при покупці житла можна буде відразу дізнатися про його енергоефективність, а значить і прорахувати скільки буде обходитися обслуговування приміщення. Проте українцям варто бути обережними. Новим законом можуть скористатися шахраї і під виглядом енергоаудиторів проникати в будинки і квартири.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*