фото энергоаудит в новых домах

В Україні введена обов’язкова сертифікація енергоефективності будівель

В останні роки в Україні особлива увага приділяється енергоефективності. З 23 липня в силу вступив закон “Про енергетичну ефективність будівель”, який зобов’язує замовників будівництва та власників будівель провести енергоаудит. Всі отримані дані повинні бути внесені в сертифікат енергоефективності. Це допоможе покупцям або орендарям житла з самого початку дізнатися, скільки доведеться платити за обігрів свого житла.

Енергоаудит у кожен будинок

На сьогоднішній день в країні величезна кількість житлових будинків і будівель різного призначення вимагає не тільки капітального ремонту, але і обов’язкового утеплення. Це необхідно тому що вони не відповідають жодним нормам і вимогам енергоефективності. Крім того, за даними фахівців по дорозі від котельні або ТЕЦ до багатоповерхового будинку втрачається величезна частка тепла, приблизно 40-70%. Змінити ситуацію можна. Енергоаудитори повинні виявити, як і де втрачається тепло. З отриманої інформації можна буде дізнатися, у що варто інвестувати кошти.

Раніше в законі говорилося, що аудитор повинен відвідати кожен будинок, але на даний момент це правило скасовано. Тепер необхідно обов’язково перевіряти енергоефективність в:

  • новобудовах;
  • в громадських будівлях із загальною опалювальною площею понад 250 кв.м.

Однак, енергоаудит є досить дорогою процедурою. Ціна цієї послуги починається від 15 тисяч гривень. Це в свою чергу вплине на ціну за квадратний метр при покупці житла. Вона зросте на 10-15%.

Як не помилитися при виборі енергоефективного житла

Дізнатися про можливі втрати тепла можна, звернувши увагу на вказаний в сертифікаті будівлі клас енергоефективності. Таких класів існує декілька і всі вони передбачають різну економію:

  1. Клас А. Живучи в такому будинку, платити за тепло можна буде приблизно на 51% менше.
  2. Клас В. Економія в такому випадку становить 10-50%.
  3. Клас С заощадить 5-9% тепла.
  4. Клас D – максимум 75% втрат.
  5. Клас Е – до 76% втрат.

На сьогоднішній день в більшості багатоповерхових будинків втрачається приблизно 30-40% тепла, тобто клас їх енергоефективності – D.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*