фото изменение стоимости электроэнергии

Депутати хочуть знизити вартість електроенергії?

У кількох народних депутатів вийшло почати зміну алгоритму формування вартості вугілля (Роттердам +) за допомогою законопроекту №8626.

Деякі можливі нововведення

Крім цього, в законопроекті йдеться про те, що:

  • необхідно зменшити вартість електроенергії, яку купують промислові підприємства;
  • пропонується знизити ставку податку на неї з трьох відсотків до однієї десятої відсотка;
  • нова ставка рентної плати повинна складати 5%;
  • державні шахти повинні бути звільнені від оплати ренти на найближчі 6-7 років.

Подібні рішення викликають подив, адже вони ніяким чином не вплинуть на вартість електрики для простих жителів України і можливо викличуть проблеми з постачанням електричної енергії.

Кому вигідно?

Цей законопроект безумовно вигідний для підприємців великого бізнесу, так як вони в результаті зниженою вартістю на електрику будуть отримувати більший прибуток.

Крім того, даний законопроект – порушення роботи НКРЕКУ. Політики подібним чином намагаються підмінити його роботу своїми законами. Можливо, подібна активність парламентаріїв викликана майбутніми виборами.

Важливим фактором є і те, що прийняття подібного закону стане причиною проблем з імпортом енергоресурсів в країну. Тоді теплової генерації доведеться вишукувати можливості купувати вугілля в нашій країні за найнижчими цінами. Але собівартість вугілля, видобутого на шахтах державної форми власності набагато більше, ніж вказано Роттердам +. В результаті цього поставляти вугілля в потрібній кількості буде неможливо.

За словами депутатів головна мета проекту – знизити ціну на енергетичний ресурс. Але для кого вона буде знижена? Для жителів? Але на даний момент електроенергія в Україні для народу і так продається за досить низькою ціною в порівнянні з іншими країнами Євросоюзу.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*