фото атомная станция

Ухвалення законів атомної енергетики відкладається вже два роки

Багато законодавчі документи, які стосуються ядерної енергетики, розглядаються ще з 2015 року. Таке ставлення є неприпустимим в енергопостачальній галузі, тим більше, що вона покриває більше половини споживаної електроенергії в країні. Про це розповіла Вікторія Войціцька, яка виступала на комітетських слуханнях, присвячених енергетичним проблемам.

В акаунті на Facebook депутат Верховної Ради розповіла, що у них мало часу щоб провести голосування з приводу законопроектів №3131 і №5550. Також на пленарних сесіях було розглянуто і проект №2336. Його роль важлива для проведення своєчасних і регулярних поставок палива для ядерних реакторів на українські атомні станції.

Нові енергоблоки і публічні закупівлі

Кілька днів тому КМУ було схвалено оновлене ТЕО будівництва енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.

Також Войціцька привернула увагу і до проблем з іншими законами, зокрема до закону про державні закупівлі. Технології, за якими будуть будуватися нові енергоблоки, вибираються на міжнародних конкурсах і тому необхідно:

  1. Обов’язково брати до уваги складність проектів.
  2. Враховувати їх масштаби.
  3. Працювати чітко за встановленим графіком.

Депутат також зазначила, що поки будуть заміщатися працюючі енергоблоки станцій. У зв’язку з цим розробка критеріїв вибору нового виду ядерної технології повинна забезпечувати стійкість енергосистеми. Також паралельно з цим будуть відпрацьовуватися питання пов’язані з обсягом і джерелами фінансування проектів.

Як говорилося раніше, атомники просять перерозподілити тарифні засоби, так як атомні станції, що охоплюють більше 50% споживаної електроенергії, мають менший тариф ніж ТЕС. Через недофінансування підривається не тільки безпека об’єктів, а й виникає причина відтоку фахівців, адже за кордоном вони можуть заробляти значно больше.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*