фото вертолет для тепловизионного обследования ЛЭП

ДТЕК Дніпропетровські електромережі почали використовувати літальні платформи

Використовуючи вертоліт, ДТЕК Дніпровські електромережі провели енергоаудит двох сотень кілометрів ЛЕП. Досліджували лінії, розташовані в Кам’янському, а також в Магдалинівському та Царичанському районах. Результати такого огляду допоможуть працівникам вчасно визначити пошкоджені ділянки і усунути проблему.

Результати використання сучасних технологій

Літальна платформа оснащена інноваційною технікою:

  • тепловізором;
  • сканерами;
  • фото та відеокамерами.

Інформацію про пошкодження фахівці отримали у вигляді відео, фото, а також тривимірних моделей. За один день вдалося зібрати інформацію, яку співробітники ДТЕК «вручну» змогли б отримати за місяць безперервних оглядів і обходів. Тепловізійне обстеження дозволяє в максимально короткі терміни виявити проблеми, виправити їх, а отже поліпшити якість подачі електроенергії.

Вадим Кухта, генеральний директор ДТЕК в Дніпропетровській області розповів, що досвід огляду ліній із залученням гелікоптера для компанії перший. За день була отримана інформація з 7 ліній енергопередачі, загальна їх довжина становить 200 км. Безперебійна робота цих мереж забезпечує електрикою близько 75 000 жителів.

Також співробітники тепер мають інформацію про розташування опор, відстані між ними та іншими об’єктами. Ці дані допоможуть у майбутньому спростити роботу з високовольтними лініями.

Нагадаємо, що впровадження в роботу літальних платформ є пілотним проектом, який реалізується спільно з польською компанією Vimap. В результаті цього досвіду буде прийнято рішення про масштабування проекту і використанні його по всій території країни.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*