фото очистные сооружения

Харківводоканал буде виробляти біогаз для вироблення електроенергії

В рамках інвестиційного проекту, який фінансується Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Харківводоканал починає реконструкцію очисних споруд.

Етапи робіт

Масштабні роботи з принципово новим підходом до організації очищення можна умовно розділити на два етапи:

  1. Повна реконструкція споруд, яка торкнеться усіх етапів очищення води.
    Програмою передбачена установка нового устаткування: від первинної обробки стоків до біологічної очистки. На цьому етапі планується використовувати новітні методи, які дозволять видалити зі стічних вод азот і фосфор. Ці речовини у великій кількості містяться в миючих засобах, які ми використовуємо щодня. Азот і фосфор сприяють цвітінню води і згубно впливають на зростання риби. Вода в річці Уди, в яку в основному зливаються відходи, після будівництва нового комплексу стане набагато чистіше.
  2. Будівництво з «нуля» комплексу з виробництва біогазу.
    Як відомо, щодоби на очисних спорудах накопичується до 3 тисяч тонн мулу. Комплекс по його переробці дозволить вирішити питання утилізації донних опадів, а також частково забезпечить підприємство електроенергією. Згідно з розрахунковими даними ця цифра може скласти близько 70% від загального обсягу споживання електроенергії комунальним підприємством Харківводоканал. На сьогоднішній день Харківобленерго здійснює поставку електроенергії на комунальне підприємство в значних обсягах.

Проектна вартість робіт за проектом складає приблизно 66 мільйонів доларів. Реконструкція та будівництво нового комплексу повинні бути проведені протягом трьох років.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*