фото энергоэффективность и энергоаудит в Украине

Україна – Данія: розширення взаємодії у сфері енергетичної ефективності

На минулому тижні в Данії побувала українська делегація на чолі з Міністром енергетики та вугільної промисловості І.Носаліком. У складі делегації також були представники Верховної Ради України і Госенегоеффектівності. В рамках візиту делегати нашої країни зустрілися з Міністром енергетики, комунальних послуг та клімату Данії, а також провели серію переговорів з іншими відповідальними особами профільного напрямку.

В процесі плідного діалогу були підведені підсумки виконаної роботи і намічені плани подальшого партнерства в енергетичній галузі. Взаємодія двох країн відбувається в рамках Меморандуму, який був підписаний навесні 2017 року.

Робота нашої делегації проходила в різних форматах: були проведені спільні засідання, круглі столи, дискусії за результатами доповідей.

Результати роботи УДЕЦ

В ході зустрічей було відзначено великий внесок в розширення зв’язків двох держав Українсько-данського енергетичного центру (УДЕЦ). За минулий рік за участю УДЕЦ була проведена велика робота:

  • налагоджені зв’язки між відповідними організаціями двох країн;
  • проведено обмін профільними напрацюваннями;
  • організовано співфінансування вітроенергетичного проекту у Львівській області;
  • створена інтерактивна карта «UAMAP», яка налічує на сьогоднішній день більше 100 перспективних «зелених» об’єктів;
  • визначений обсяг інвестицій, необхідний для комплексної реалізації проектів;
  • розроблено стратегію України до 2035 р. в сфері енергетики;
  • визначені шляхи підвищення зацікавленості підприємств різних форм власності для проведення енергоаудиту та підвищення енергоефективності.

Під час відвідування Данії українська делегація також провела ряд зустрічей з представниками найбільших компаній країни. Пріоритетними напрямками переговорів була вітроенергетика і розробка систем електроаккумуляціі.

На сьогоднішній день Данія є однією з європейських країн, що лідирує в питаннях використання «чистої» енергії. Так, в 2015 році Данія споживала з альтернативних джерел 30% від загального обсягу енергії, виробленої в країні. Уже в 2017 році більше 40% електроенергії виробляли вітрогенератори. До 2030 планується підвищити частку «зеленої» енергетики в країні до 50%.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*