получение теплых кредитов на основе энергоаудита

Банки України виділили 104 мільйони гривень на «теплі кредити»

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження повідомило, що за останній робочий тиждень банки країни виділили понад 104 мільйони гривень на енергокредіти.

Ці цільові кредити надаються на покупку теплоізолюючих матеріалів, роботи по їх монтажу і проведення інших енергоефективних заходів. Відомо, що зазначена сума розподіляється серед учасників Державної програми наступним чином:

Мета кредиту Кількість кредитів Загальна сума, млн. Грн.
Енергоефективні проекти для ОСББ 103 26
Утеплення житла приватних домогосподарств 2500 75
Купівля твердопаливних котлів 93 3

Як видно, найактивнішими фінансовими споживачами є власники приватного житла. Їм було видано найбільшу кількість кредитів на суму понад 75 мільйонів гривень.

Також Держенергоефективності надало дані, що ця державна програма набуває все більшої популярності серед об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Так, з 21.05.18 р по 25.05.18 р кредитів для ОСББ було виділено на 2 мільйони гривень більше, ніж за попередній тиждень – з 14.05.18 р по 18.05.18 р. Все більша кількість ОСББ, на підставі енергоаудиту, проводять комплексні роботи по:

  • утепленню фасадів будівель;
  • встановленню теплових пунктів індивідуального користування;
  • придбанню і монтажу автоматичних систем для регулювання подачі тепла в залежності від погодних умов.

У Держенергоефективності повідомили, що банки почали видавати «теплі кредити» на регулярній основі з квітня цього року. А вже в травні позичальникам – учасникам програми, було повернуто близько 4,5 мільйонів гривень.

Leave a Reply

Ваш email не буде опублікований.

*